„Remonty Radom” – mieszkanie w kamienicy 55m2

„Remonty Radom” – mieszkanie w kamienicy 55m2

Tym razem nasza firma miała przyjemność zająć się remontem generalnym 55 metrowego mieszkania znajdującego się w Radomiu w starej kamienicy, która niedawno przeszła kompleksową rewitalizację. Z racji tego, że właściciele to młode osoby, chciały wykonać remont generalny powierzchni, która wcześniej była zamieszkiwana przez starszą panią. 

Na miejscu zastaliśmy tzw. głęboki PRL, więc prace musieliśmy zacząć od zdrapania starych tapet, tynków, usunięcia starej wykładziny oraz wykonania na nowo instalacji elektrycznej. Przy tym ostatnim, w praktyce odłączyliśmy starą instalację, wykonaliśmy projekt nowej z uwzględnieniem rozmieszczenia nowych gniazdek i włączników, wykuliśmy bruzdy, a następnie rozprowadziliśmy kable. W kolejny kroku nastąpiło wylanie posadzki samopoziomującej w celu wyrównania powierzchni, na której potem miały pojawić się kafelki i panele. 

Po nitce do kłębka… 

Następne dni prac remontowych w mieszkaniu naszych klientów z Radomia skupiały się na tynkowaniu ścian, które miało na celu zabezpieczenie ich przed wilgocią, a co równie istotne polepszenie ich wyglądu wizualnego. Na tym etapie wstawiliśmy także nowe ościeżnice (pod późniejszy montaż drzwi). W drugiej kolejności nałożyliśmy gładź szpachlową, która została wyszlifowana, aby wygładzić powierzchnię ścian i sufitów na tzw. lustro. Na sam koniec pozostało nam ich zagruntowanie, a następnie dwukrotne pomalowanie. 

Jak za każdym razem podkreślamy, remonty Radom to nasza specjalność, więc z dużą przyjemnością doradziliśmy także tym klientom co do wyboru odpowiednich farb. Finalnie w pokojach zastosowana została wersja zmywalna w kolorze srebrnej łyżeczki i na jedną ze ścian w pokoju dziennym w kolorze piękna esmeralda. Natomiast w kuchni farba również zmywalna, dodatkowo ograniczająca wchłanianie tłuszczów i innego rodzaju zabrudzeń, w kolorze białym. Co więcej, w kuchni po pomalowaniu ścian i ich przeschnięciu, na ścianie, gdzie miała znajdować się zabudowa kuchenna, położone zostały kafelki w kolorze białym, imitujące cegłę. 

Podłoga podłodze nierówna 

Po uporaniu się ze ścianami, nadszedł czas na położenie nowej podłogi. Właściciele zdecydowali się na panele w jednym kolorze, które miały pojawić się we wszystkich pomieszczeniach, za wyjątkiem pasma w kuchni, gdzie miały znajdować się meble kuchenne i sprzęty (tutaj położyliśmy czarne i białe kafelki w tzw. szachownicę). Natomiast po montażu paneli, przyszedł czas na umieszczenie listew przypodłogowych, a następnie założenie skrzydeł drzwiowych (na wcześniej zainstalowane ościeżnice). 

Kluczowy moment: montaż mebli i detali  

Opisywany remont w Radomiu obejmował także montaż zabudowy kuchennej i sprzętów AGD. Mieliśmy tutaj za zadanie złożenie przysłanych w paczkach mebli kuchennych oraz podłączenie zmywarki, lodówki, okapu oraz kuchenki elektrycznej. Po zakończeniu tego etapu, przyszedł czas na zainstalowanie lamp i zamontowanie karniszy. 

Prawie koniec, czyli ostatnie prace kosmetyczne 

Zawsze po wykonaniu zleconych przez naszych klientów prac, przeprowadzamy kompleksowe sprawdzenie i ewentualny retusz uszkodzonych miejsc. Trzeba jasno powiedzieć, że żaden remont nie jest w stanie odbyć się bez ewentualnych poprawek. W przypadku tego remontu w Radomiu były to minimalne korekty drobnych rysek na ścianach, które pojawiły się podczas wnoszenia mebli. 

Podsumowując, całość prac wykonaliśmy w przeciągu 3 tygodni. Nasi klienci w między czasie zaczynali się wprowadzać, przenosili rzeczy ze starego mieszkania, a my oddając kolejne pomieszczenia umożliwialiśmy im ich aranżację. Z tego względu, praktycznie w ostatnim dniu remontu mieli wyposażone kompletnie dwa pokoje, a zostały im do wykonania jednie pewne prace w kuchni. Jednym słowem, kilka dni po remoncie mogli urządzać parapetówkę! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *