Wannoprysznic – czy warto zdecydować się na zakup wanny z prysznicem w jednym?

Wannoprysznic – czy warto zdecydować się na zakup wanny z prysznicem w jednym?

Nie możesz się zdecydować, czy zamontować w swojej łazience tradycyjną wannę, czy tylko prysznic? Rozwiązaniem może okazać się nowoczesne urządzenie, które zaczyna podbijać łazienkowy design. Jest nim wannoprysznic, czyli swego rodzaju hybryda łącząca ze sobą wannę i prysznic. Jest ono idealnym rozwiązaniem do łazienek o małej powierzchni.
Wannoprysznic nie jest trudny w montażu. Jest to urządzenie bardzo funkcjonalne i praktyczne. Jedyną jego wadą może być cena. Co prawda urządzenie jest droższe niż sam prysznic, czy wanna, jednak jego cena w dużej mierze jest uzależniona od posiadanych dodatkowych funkcji. W wersji podstawowej kupimy je już nawet za 1500 złotych, natomiast wersja Lux z hydromasażem i innymi udogodnieniami to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy. Sprawdź, jak działa wannoprysznic i jakie są zalety zamontowania takiego urządzenia w swojej łazience.

Wannoprysznic- co to takiego?

Wielu z nas błędnie sądzi, że wannoprysznic to nic innego jak po prostu zwykła wanna wyposażona w słuchawkę prysznicową. Tymczasem jest to zupełnie inne urządzenie, które kompleksowo łączy ze sobą takie rozwiązania jak prysznic i wanna. Tego rodzaju armatura stanowi wannę połączoną w całość z kabiną prysznicową.
Dostępne są różne modele tego urządzenia łazienkowego. Producenci oferują wannoprysznice, w których szyby kabiny prysznicowej biegną wokół całej wanny lub znajdują się jedynie w jednej jej części. W przypadku tego drugiego rozwiązania wanna w miejscu kabiny jest poszerzona, co sprawia, że korzystanie z prysznica jest bardziej komfortowe.
Taka kabina prysznicowa, podobnie jak ta klasyczna, może mieć kształt zaokrąglony, prostokątny lub wieloboczny, a same jej szyby mogą być łączone stalowymi profilami lub łącznikami.
Wannoprysznic możemy kupić w formie:

  • wolnostojącej,
  • przyściennej,
  • narożnej.

Jakie są zalety wannoprysznica?

Przede wszystkim jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie do łazienek o niewielkich powierzchniach. Umożliwia ono komfortowe korzystanie zarówno z wanny, jak i prysznica, przy czym nie zajmuje o wiele więcej miejsca niż tradycyjna wanna.
Jest to również świetne urządzenie dla dzieci i osób starszych, które miewają trudności z bezpiecznym korzystaniem z wanny. Chodzi tu głównie o komfort wychodzenia z niej, bez narażania się na niepotrzebne ryzyko upadku.

W zależności od wybranego modelu wannoprysznica, możemy zdecydować się na różnego rodzaju udogodnienia, które zamienią naszą łazienkę w luksusowe SPA.
Należą do nich choćby dostępne w niektórych modelach:

  • Łaźnia parowa.
  • Hydromasaż.
  • Aromaterapia.
  • Masaż podwodny.
  • Wentylator.
  • Głośniki.
  • Oświetlenie LED.

Wanna połączona z prysznicem to świetne nowoczesne rozwiązanie, dzięki unikniemy konieczności ponoszenia kompromisów, gdy część domowników lub kąpiele w wannie, a część prysznic.
Nie musimy się obawiać, że wannoprysznic będzie przeciekał, czy będzie trudny w utrzymaniu czystości. Jego szczelność jest zapewniona dzięki bardzo dobrym uszczelkom i nowoczesnym rozwiązaniom projektowym. Również utrzymanie armatury w należytej czystości nie powinno sprawić nam żadnego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *