Jak przygotować się do remontu?

Większość osób ma nieprzyjemne skojarzenia z hasłem remont. Niestety czy chcemy czy nie raz na kilka lat trzeba taki remont przeprowadzić.

Zwykle wiąże się z on z dużymi kosztami, zamieszaniem i niewygodą. Aby oszczędzić sobie stresu remont trzeba bardzo dobrze zaplanować.

Na pierwszym miejscu zabezpieczamy pieniądze potrzebne na ten cel. Warto mieć jakieś 20% więcej pieniędzy niż wskazuje nasz kosztorys.

Musimy też ustalić dokładnie, jakie prace będziemy wykonywać i czy robimy to samodzielnie czy wynajmujemy ekipę remontową. Pod względem organizacyjnym najbardziej wskazany jest całościowy remont jednak nie każdy może sobie na to pozwolić.

Jeśli planujemy wynająć ekipę remontową musimy zrobić rozeznanie wśród znajomych, kto jest godny polecenia i zarezerwować usługę odpowiednio wcześnie. Zawsze też warto podpisać umowę z fachowcami. Na ten czas, gdy będziemy wykonywać prace najlepiej wysłać na urlop rodzinę, dzieci i zwierzęta. Trzeba pomyśleć też, kto pomoże nam wynosić meble i ciężkie sprzęty. Aby oszczędzić sobie zamieszania nie gotujemy w czasie remontu tylko zamawiamy posiłki do domu na przykład w ramach oferty catering dietetyczny. Warto też pomyśleć o wolnych dniach w pracy. To, że pracować będzie ekipa remontowa nie znaczy, że nie trzeba jej nadzorować. Warto też zabezpieczyć mieszkanie przed pobrudzeniami. Kupujemy, więc folie, taśmy i kartony.

Mając na uwadze dobre stosunki sąsiedzkie należy uprzedzić sąsiadów o niedogodnościach. Pamiętajmy też, że remont, choć czasem się przedłuża to nie trwa wiecznie a po jego zakończeniu czeka nas nagroda w postaci pięknych wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *