Kredyt na cel remontowy

Każdy z nas chciałby mieszkać ładnie i wygodnie. Zwykle, gdy urządzamy nowe mieszkanie czy dom jesteśmy zadowoleni ze stanu wyjściowego. Często mija zaledwie kilka lat i już chcielibyśmy kilka rzeczy zmienić, zmodyfikować, usprawnić czy zastosować nowoczesne rozwiązania. Na kolejny remont czasami nie ma pieniędzy i odkładamy to na bliżej nieokreśloną przyszłość. Później orientujemy się, że czas minął bardzo szybko, a nasze mieszkanie wygląda daleko od ideału, a przynajmniej od naszych aktualnych oczekiwań.

Oczywiście, że generalny remont kosztuje „sporo” dlatego przy każdym remoncie należy wybierać tylko wysokiej jakości materiały i unikać wszelkiego rodzaju prowizorek (chociaż czasami rozwiązania prowizoryczne okazują najtrwalsze i wpisują się na stałe w naszą rzeczywistość) tak aby późniejsze zmiany „kosmetyczne” nie uderzyły nas zbyt mocno po kieszeni.

Zamiast więc czekać aż nasz dom popadnie „w całkowitą ruinę” można znaleźć dobry produkt np. warta rozważenia może być – pożyczka na remont – przy stabilnych zarobkach – Umowa o pracę, umowa o dzieło z umową ramową, umowa o dzieło lub zlecenie z ciągłością co najmniej 3-6 miesięcy można spokojnie udać się do banku po kredyt.

W pozostałych przypadkach pieniądze na remont najszybciej będzie pożyczyć w firmie pożyczkowej. Na naszym rynku działa wiele agencji kredytowych,  dla których często podstawą do wypłacenia pożyczki jest zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy. Koszt pożyczki na remont to opłata przygotowawcza, oprocentowanie i ubezpieczenie. Dobra pożyczka to taka, które oprocentowanie nie przekracza kilkunastu procent w skali roku. Jeśli ktoś proponuje nam chwilówkę z RRSO na poziomie 30 czy 40 % i więcej to lepiej omijać taką placówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *