Mała łazienka – jaki styl wybrać żeby powiększyć pomieszczenie

Mała łazienka – jaki styl wybrać żeby powiększyć pomieszczenie

Łazienka to ogromnie ważne pomieszczenie w całym mieszkaniu. Chociaż, na co dzień jest dla nas wyłącznie “pokojem przechodnim” wystarczy jedynie poddać analizie fakt, jak wiele czasu w niej spędzamy, jak wiele czynności tam wykonujemy i jak dużą rolę pełni w mieszkaniu. Łazienka jest, bowiem nie tylko miejscem do kąpieli i toalety, ale i miejscem, w którym relaksujemy się podczas kąpieli po ciężkim dniu, miejscem, w którym nasze dzieci bawią się wieczorami w wodzie, miejscem, w którym nakładamy makijaż, stylizujemy włosy i po całym dniu wracamy do naturalności, a także jednocześnie pralnią, suszarnią i magazynem na wszelkie kosmetyki i chemię. Warto, zatem zadbać, aby łazienka nasza była nie tylko ładna, ale i przestrzenna.

Wybierając styl do urządzenia łazienki, zwłaszcza jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiej, posiadającej zaledwie kilka metrów kwadratowych łazienki, warto postawić na nowoczesne rozwiązania. Nowoczesny styl wykorzystywany przez projektantów również w asortymencie armatury sanitarnej i wodnej oferuje mnogość rozwiązań optycznie powiększających pomieszczenia. Jasne, gładkie, pozbawione ozdobników meble w kolorze bieli z połyskiem doskonale sprawdzają się, jako powierzchnia do przechowywania. Wysokie i gładkie blaty dają poczucie schludności, a nowoczesne przeszklone kabiny prysznicowe o prostej linii nie tylko oszczędzają miejsce, ale i optycznie powiększają przestrzeń.

Głównym nurtem nowoczesnego stylu jest jasność, przestrzeń, schludność i funkcjonalność, które są szczególnie przydatne w przypadku łazienek. Białe, popielate lub pastelowe kafle albo panele ścienne powiększą optycznie pomieszczenie, a przyklejone do ścian lustra okażą się nie tylko przydatnym elementem użytkowym, ale doskonałą iluzją powiększającą małą łazienkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *