• 795 073 739
  • Pn-Pt, 9:30-17:30

Mała łazienka – jaki styl wybrać żeby powiększyć pomieszczenie

Mała łazienka – jaki styl wybrać żeby powiększyć pomieszczenie

Łazienka to ogromnie ważne pomieszczenie w całym mieszkaniu. Chociaż, na co dzień jest dla nas wyłącznie “pokojem przechodnim” wystarczy jedynie poddać analizie fakt, jak wiele czasu w niej spędzamy, jak wiele czynności tam wykonujemy i jak dużą rolę pełni w mieszkaniu. Łazienka jest, bowiem nie tylko miejscem do kąpieli i toalety, ale i miejscem, w którym relaksujemy się podczas kąpieli po ciężkim dniu, miejscem, w którym nasze dzieci bawią się wieczorami w wodzie, miejscem, w którym nakładamy makijaż, stylizujemy włosy i po całym dniu wracamy do naturalności, a także jednocześnie pralnią, suszarnią i magazynem na wszelkie kosmetyki i chemię. Warto, zatem zadbać, aby łazienka nasza była nie tylko ładna, ale i przestrzenna.

Wybierając styl do urządzenia łazienki, zwłaszcza jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiej, posiadającej zaledwie kilka metrów kwadratowych łazienki, warto postawić na nowoczesne rozwiązania. Nowoczesny styl wykorzystywany przez projektantów również w asortymencie armatury sanitarnej i wodnej oferuje mnogość rozwiązań optycznie powiększających pomieszczenia. Jasne, gładkie, pozbawione ozdobników meble w kolorze bieli z połyskiem doskonale sprawdzają się, jako powierzchnia do przechowywania. Wysokie i gładkie blaty dają poczucie schludności, a nowoczesne przeszklone kabiny prysznicowe o prostej linii nie tylko oszczędzają miejsce, ale i optycznie powiększają przestrzeń.

Głównym nurtem nowoczesnego stylu jest jasność, przestrzeń, schludność i funkcjonalność, które są szczególnie przydatne w przypadku łazienek. Białe, popielate lub pastelowe kafle albo panele ścienne powiększą optycznie pomieszczenie, a przyklejone do ścian lustra okażą się nie tylko przydatnym elementem użytkowym, ale doskonałą iluzją powiększającą małą łazienkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *