Łączenie stylów w mieszkaniu

Łączenie stylów w mieszkaniu

Piękne mieszkanie to wizytówka jego właściciela. Zawsze staramy się dbać o to, aby nasza przestrzeń zachwycała nie tylko gości, ale i nas samych, sprawiając, że czujemy się po prostu dobrze w swoim mieszkaniu. Ładnie urządzone wnętrze w ciekawym stylu daje nam wygodę, poczucie schludności, sprawia, że jesteśmy dumni z rzeczy, które nas otaczają. Często jednak osoby, zwłaszcza te pragnące podążać za nowoczesnymi trendami, mają wątpliwości, co do wybranych przez siebie stylów panujących w mieszkaniu czy domu, martwiąc się, że niektóre połączenia mogą być nietrafne.

Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich. Łączenie stylów w mieszkaniu jest nie tylko dozwolone, ale i jak najbardziej wskazane. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach, aby nie wprowadzić do swojego wnętrza chaosu. Zasady te pozwalają, bowiem płynnie przechodzić pomiędzy stylami i utrzymują całe mieszkanie w jednym guście.

Najważniejszymi są podłogi. Warto, bowiem zwrócić uwagę na to, aby podłogi w mieszkaniu nie różniły się za bardzo od siebie. Najlepiej wygląda jednolita podłoga położona w całym mieszkaniu, jeśli jednak w salonie decydujemy się na panele, w sypialni na dywan, a w kuchni na kafle warto zwrócić uwagę na sposób łączenia podłóg – delikatne listwy są w stanie ładnie wykończyć całość. Jednolite podłogi, zwłaszcza drewniane z kolei mogą stanowić doskonałą bazę do kilku różnych stylów, jak choćby skandynawski, prowansalski, bliskiego wschodu czy śródziemnomorski, stanowiąc idealny wspólny mianownik wszystkich pomieszczeń.

Warto zastanowić się też nad kolorami ścian, starając się znaleźć podobną gamę farb, które wykorzystamy w różnych pomieszczeniach. Ciekawie sprawują się tutaj szarości i popiele, a także pastelowe fiolety, których różne odcienie współgrają ze sobą, najbardziej uniwersalną jest oczywiście jednak biel.

W przypadku mebli drewnianych i powierzchni do przechowywania z kolei warto postawić na proste meble w neutralnym stylu, najlepiej w surowym drewnie lub jasnych kolorach. Te z kolei w zależności od dodatków, dekoracji, ozdób i stylu rozmieszczenia są w stanie wpasować się w różne style.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *