• 530 395 507
  • Pn-Pt, 9:30-17:30

Przytulny kącik retro w salonie

Przytulny kącik retro w salonie

Obecnie jednymi z najbardziej docenianych i najchętniej powtarzanych trendów są style nowoczesny, prowansalski i skandynawski. Wszystkie te style to zupełna odmienność od bogatych zdobień, kolorowych i wzorzystych tkanin a także kształtów, które utarły się we wnętrzarstwie w ostatnich latach. Wszystkie z tych stylów, bowiem, choć nawiązują do różnych epok i krain a także przedstawiają, co innego oferują głównie jasną paletę kolorów, przejrzystość, minimalizm i wygodę.

Co jednak zrobić, jeśli na przykład naszemu partnerowi jak i całej rodzinie podoba się właśnie taki jasny i przejrzysty styl, a my jesteśmy fanami klasyki wzorów oraz kolorów? Warto pomyśleć o połączeniu stylu nowoczesnego z klasycznym, tworząc sobie kącik w stylu retro w sypialni albo w salonie. Kącik taki, bowiem może stanowić fantastyczny kontrast z resztą mieszkania, stając się niejako głównym, szalenie oryginalnym akcentem w pomieszczeniu.

Stylem retro obecnie nazywamy wszystko, co nasuwa nam na myśl głównie przełom lat 60, 70 i 80. Dominowały wtedy dość wyraziste kolory, łączenie tkanin było dość odważne. Nie brakowało we wnętrzach ozdób ze szkła, plastiku czy metalu, a także bujnej roślinności. Styl jak na tamte lata był dość futurystyczny, jednak patrząc na niego z perspektywy czasu, mamy łezkę w oku.

Tworząc kącik retro w salonie w nowoczesnym, jasnym i przestrzennym stylu warto postawić na kolory, meble wypoczynkowe na cienkich nóżkach w kolorach żółci, musztardy, czerwieni czy pomarańczu można zestawić z włochatym dywanem. Na ścianie nie powinno zabraknąć kolorowego plakatu w antyramie, a także futurystycznej lampki ustawionej na plastikowym lub metalowym stoliku kawowym. Spora roślina doniczkowa z powodzeniem dopełni całości.

Decydując się na stworzenie kącika retro nie musimy martwić się o idealne dobranie tkanin czy wzorów, dzianinowy koc o tęczowych barwach doskonale skomponuje się z dywanem typu shaggy i kolorową zasłoną na tle stonowanej bieli i szarości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *