• 795 073 739
  • Pn-Pt, 9:30-17:30

Łazienka na poddaszu ?

Niektóre projekty domów zakładają podział całego wnętrza na dwie części – dzienną i intymną.
Do tej pierwszej zaliczamy jadalnie, salon, przedpokój i kuchnie. Strefa intymna to sypialna, prywatne pokoje, oraz łazienka.
Skąd ten podział ?
Wynika on z naturalnej aktywności człowieka. Są miejsca, w których konieczny jest spokój i cisza.

Niektóre projekty domów przewidują np. podział na parter – strefa dzienna, oraz piętro lub poddasze strefa intymna.
W dzisiejszym artykule chciałbym powiedzieć kilka słów o tym jak wygląda remont łazienki na poddaszu, oraz na co warto zwrócić uwagę.

Poddasze, z uwagi na swoją lokalizacje, bardzo często ma wkomponowane w siebie cześć dachu. Największym problemem są pojawiające się skosy. Niewiele osób potrafi odpowiednio zagospodarować tą przestrzeń. Pod skosami zostają puste obszary, meble ustawiane są w taki sposób, że dostęp do nich jest nieco utrudniony np. umywalka na skośnej ścianie.

Kolejnym problemem jest niewielka przestrzeń w łazience. W takim przypadku należy z pewnością zastosować jasne kolory, oraz starać się umieszczać w pomieszczeniu tylko niezbędne akcesoria.

Często pojawiającym się problemem jest zła ocena pomieszczenia. Matematyczna prezentacja łazienki, a jej faktyczny wygląd po umieszczeniu wszystkich sanitariatów, może się zdecydowanie różnić, warto więc odpowiednio zaplanować przyszłą powierzchnie użytkową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *