Łazienka na poddaszu ?

Niektóre projekty domów zakładają podział całego wnętrza na dwie części – dzienną i intymną.
Do tej pierwszej zaliczamy jadalnie, salon, przedpokój i kuchnie. Strefa intymna to sypialna, prywatne pokoje, oraz łazienka.
Skąd ten podział ?
Wynika on z naturalnej aktywności człowieka. Są miejsca, w których konieczny jest spokój i cisza.

Niektóre projekty domów przewidują np. podział na parter – strefa dzienna, oraz piętro lub poddasze strefa intymna.
W dzisiejszym artykule chciałbym powiedzieć kilka słów o tym jak wygląda remont łazienki na poddaszu, oraz na co warto zwrócić uwagę.

Poddasze, z uwagi na swoją lokalizacje, bardzo często ma wkomponowane w siebie cześć dachu. Największym problemem są pojawiające się skosy. Niewiele osób potrafi odpowiednio zagospodarować tą przestrzeń. Pod skosami zostają puste obszary, meble ustawiane są w taki sposób, że dostęp do nich jest nieco utrudniony np. umywalka na skośnej ścianie.

Kolejnym problemem jest niewielka przestrzeń w łazience. W takim przypadku należy z pewnością zastosować jasne kolory, oraz starać się umieszczać w pomieszczeniu tylko niezbędne akcesoria.

Często pojawiającym się problemem jest zła ocena pomieszczenia. Matematyczna prezentacja łazienki, a jej faktyczny wygląd po umieszczeniu wszystkich sanitariatów, może się zdecydowanie różnić, warto więc odpowiednio zaplanować przyszłą powierzchnie użytkową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *