• 795 073 739
  • Pn-Pt, 9:30-17:30

Styl skandynawski w salonie

Styl skandynawski w salonie

Piękny salon to powód do dumy dla każdej pani domu. Salon, czy też duży pokój, pokój stołowy, pokój dzienny, pokój telewizyjny – ile domów tyle nazw, jednak pod każdą z nich znamy to jedno wyjątkowe pomieszczenie, w którym spotykamy się z rodziną po całym dniu, w którym relaksujemy się podczas oglądania telewizji, w którym przyjmujemy gości i robimy domowe przyjęcia.

Pomieszczenie to zawsze jest pełne wygodnych mebli – kanap, foteli i puf, wypełnione jest bibelotami, książkami i pamiątkami, to właśnie tu znajduje się większość sprzętów, a światło rozmieszczone jest w sposób, który umożliwia szybką transformację ze strefy zabaw w strefę relaksu.

Co zatem zrobić, żeby salon był nie tylko piękny, ale i przestrzenny? Jaki styl wybrać, aby nasz salon wydawał się jeszcze większy i bardziej stylowy, nie ujmując mu jednocześnie przytulności? Najlepszym wyjściem będzie uderzenie w styl skandynawski!

Styl skandynawski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych nurtów, cechujący się prostotą i funkcjonalnością a także wykorzystaniem naturalnych materiałów. Jasne kolory i minimalistyczny wystrój pozwalają wydobyć z pomieszczenia całą przestrzeń, powiększyć je, ale jednoczesne połączenie z wełną czy drewnem nie ujmuje mu przytulności. Jeśli jednak boimy się bieli i szarości, obawiając się “zimna” i surowej atmosfery, warto uderzyć w jasne ocienie pasteli. Równie dobrze, bowiem sprawdzi się delikatna jasna lilia lub nieco bardziej wpadający w róż wrzos, jasne błękity różnego rodzaju i ecru.

Styl skandynawski to przede wszystkim użyteczność i jak najlepsze wykorzystanie dziennego światła, dlatego na oknach zwykle mile widziane są wyłącznie rolety. Meble powinny być z kolei jak najabrdziej funkcjonalne i proste, co z kolei sprawdza się w momencie chęci podjęcia ewentualnych zmian wystroju. Korkowe podkładki na stole, drewniane stołki i komody, jutowe lub lniane poduszki, plecione dywany i pledy a także kamienne lub drewniane ozdoby na ścianach to kolejny bardzo skandynawski akcent pozwalający doskonale ozdobić przestrzeń bez “zagracania” jej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *